Categories
Curiosidades

Muzika pop në Kosovë e pati një mbretëreshë – quhet Dafina Zeqiri

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka qenë një kryefjalë sa i përket muzikës pop në Kosovë

Këngëtarja kosovare nuk shkonte muaji pa lansuar këngë me videoklipe, pavarësisht se jetonim me pandeminë në Kosovë.

Filloi me “Duro” për të vazhduar me “Japa”, “Happy Birthday”, “Llafe llafe”, “Karma”, “Pasha Dafinën” për të vazhduar me albumin e saj me 14 këngë “Dafinë moj”.

Pas albumit ajo do t’i realizonte edhe katër këngë të tjera me videoklipe. Me MC Kreshën do ta realizonte këngën “Vet e lype”, me Ron këngën “Murder on the Dancefloor”, me Butën këngën Era dhe krejt në fund këngën “Ti dho krejt”.

Categories
Actualidad

Lëng domatesh në mëngjes, përfitimet e mëdha për organizmin

Përfitimet që vijnë nga konsumi i lëngut të domates i atribuohen vitaminave dhe minerale që ofron vetë domatja.

Nga të gjithë ushqyesit që ofron ajo, mund të veçojmë likopenin, një antioksidant i fuqishëm që parandalon një sërë sëmundjesh.

AgroWeb.org ju liston më poshtë të gjitha vlerat dhe përfitimet nga konsumimi i lëngut të domates herët në mëngjes.

Përse Duhet Nisur Dita Me Lëng Domateje?

Antioksidantët

Domatet ndihmojnë në pastrimin e trupit nga toksinat dhe lëngjet e akumuluara në trup të cilat ju bëjnë të ndiheni të lodhur e të rënduar.

Ato aktivizojnë metabolizmin dhe ju ndihmojnë të eliminoni yndyrat.

Nëse e pini lëngun e domatesh rregullisht në mëngjes bashkë me një vakt të shëndetshëm do të jeni më të shëndetshëm.

Categories
Arte

“Dashni” quhet kënga më e re e Sabri Fejzullahut me Noga

Këngëtari Sabri Fejzullahu ka lansuar në këtë fundvit në bashkëpunim me reperin Noga

“Dashni” quhet kënga më e re e Sabri Fejzullahut dhe Nogas.

Është kjo një këngë baladë e kësaj dyshe që flet për dashurinë.

Kënga është lansuar të shtunën dhe deri me tani ka marrë më shumë se 50 klikime. /GazetaExpress/

Categories
Política

“Marre duhet me ju ardh”, Getinjo humb 1000 ndjekës pasi publikoi fotografinë e Thaçit dhe Veselit

Reperi i njohur shqiptar, Getinjo, vazhdon të jetë shumë aktiv me postime në rrjete sociale.

Ai shpesh publikon me ndjekësit imazhe e video të ndryshme varësisht prej rrethanave e gjërave të përditshme.

Së fundmi, artisti n ndau një fotografi të Hashim Thaçit e Kadri Veselit, i cili siç duket nuk i ka pëlqyer fansave të tij.

Pas këtij postimi, ai thotë se ka një mijë ndjekës më pak por që do të vazhdojë të krenohet me ta.

“Po e shoh që nja 1000 ndjekës mu paskan heq vetëm pse e kam postuar foton e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. Nuk ka lidhje. Unë vazhdoj të krenohem dhe do të mbes kështu gjithë jetën. Jam gjithmonë me ata dy edhe të gjithë çlirimtarët e atdheut tim. Po marre duhet të ju vij aq di të ju them. Hajde natën e mirë. Me UÇK deri të më ngreh toka”, u shpreh ai.

Categories
Arte

Vajza e Blerim Devollit e fejuar me opinionistin Arbër Hajdari

Opinionisti i reality-show më të ndjekur të momentit në trojet shqiptare, “Big Brother VIP”, Arbër Hajdari ka njoftuar se së shpejti do të kurorëzojë dashurinë me martesë.

Kjo gjë u bë e ditur para pak javëve, ku në një intervistë me aktorin, Donald Veshaj zbuloi se pas përfundimit të reality-show ka planifikuar martesën, teksa e ka pyetur aktorin nëse ka ndonjë ide për propozim që t’i tregoj pasi që kanë moshën e njëjtë.

Por a e keni ditur se kush është vajza qe ia ka rrëmbyer zemrën opinionistit?

Ajo është Vlera Devolli, vajza e biznesmenit të njohur Blerim Devollit, e që dyshja para disa muajsh janë fejuar në qytetin e Tiranës.

Përmes disa fotografive, Arbëri e ka zbuluar partneren e tij

Categories
Uncategorized

Nxitoni, hapen regjistrimet e nëntorit!

Dëshironi të jetoni dhe punoni si infermier në Gjermani?
Atëherë mos e humbisni mundësinë të jeni pjesë e DEKRA Akademie Kosovë, për një të ardhme më të mirë, dhe karrierë të suksesshme.

DEKRA Akademie është një ndër ndërmarrjet më të suksesshme dhe më të zhvilluara arsimore në Gjermani sa i përket formimit profesional në fushën e infermierisë.

Aftësim dhe trajnim për çertifikim sipas normave ligjore të shtetit gjerman jua mundëson vetëm DEKRA Akademie në Kosovë.

Kush mund të regjistrohet?

Të gjithë infermierët e përgjithshëm ose të pediatrisë që plotësojnë këto kushtet:

Kanë mbaruar me sukses ose janë në përfundim të shkollës së mesme të mjekësisë,
Kanë mbaruar me sukses ose janë në përfundim të studimeve bachelor të Infermierisë,
Kanë një licencë infermierie ose janë duke ndjekur praktikën për Licencim pas studimeve të shkollës së mesme ose bachelor.
Regjistrimet e grupeve të nëntorit janë hapur në Prishtinë, Mitrovicë, Pejë, Prizren, Ferizaj, Gjilan dhe Gjakovë.
Juve ju mjafton të zgjidhni orarin që ju përshtatet nga e hëna deri të premten;

Categories
Uncategorized

IPKO sjell oferta promocionale të parezistueshme në këtë Black Friday

Prishtinë – 12 nëntor 2021 – IPKO ka përgatitur oferta të parezistueshme për pakot e DTV dhe Internet, për këtë Black Friday.

Të gjithë mund t’i bashkohen familjes së madhe IPKO, prej mbi 100 mijë klientësh, duke përfituar nga ofertat më të mira promocionale, të disponueshme për një periudhë të kufizuar kohore.

Klientët mund të zgjedhin pakon Family HD me mbi 140 kanale dhe internet broadband, me ofertë speciale prej vetëm 15 euro në muaj ose pakon Premium HD me mbi 150 kanale dhe internet broadband, për vetëm 18 euro në muaj.

IPKO ofron internetin më të qëndrueshëm në vend, si dhe platformën më të pasur televizive me ekskluzivitet të transmetimit të disa prej ndeshjeve më të rëndësishme sportive, serialeve, filmave, dokumentarëve dhe programeve për fëmijë.

Përfitoni nga këto oferta fantastike këtë Black Friday dhe bëhuni pjesë e familjes së madhe IPKO.

Këto oferta janë të kufizuara, ndaj mos e humbisni mundësinë. Për më shumë informacion, ju lutemi vizitoni www.ipko.com.

Categories
Uncategorized

Ndryshime te Prishtina, Zekirija Ramadani largohet nga posti i trajnerit


Ndeshjen e fundit Prishtina barazoi me Gjilanin si mysafir edhe pse kishte epërsinë dhe një lojtar më shumë në fushë.
Ndeshjen e fundit Prishtina barazoi me Gjilanin si mysafir edhe pse kishte epërsinë dhe një lojtar më shumë në fushë.

Ramadani më parë ka qenë trajner te Trepça ’89 dhe Feronikeli, ku po ashtu e ka fituar titullin e kampionit./
Ndeshjen e fundit Prishtina barazoi me Gjilanin si mysafir edhe pse kishte epërsinë dhe një lojtar më shumë në fushë.

Ramadani më parë ka qenë trajner te Trepça ’89 dhe Feronikeli, ku po ashtu e ka fituar titullin e kampionit./
Ramadani më parë ka qenë trajner te Trepça ’89 dhe Feronikeli, ku po ashtu e ka fituar titullin e kampionit./

Categories
ShowBiz

Elkizi – Episodi 3 – Pjesa 3

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 1

Sa i përket serialit “Elkizi ”, ky serial transmetohet të shtunen në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 1 të serialit shumë të shikuar “Elkizi.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Elkizi’ transmetohet te shtunen ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2:

Categories
ShowBiz

Elkizi – Episodi 3 – Pjesa 2

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 1

Sa i përket serialit “Elkizi ”, ky serial transmetohet të shtunen në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 1 të serialit shumë të shikuar “Elkizi.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Elkizi’ transmetohet te shtunen ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2: