Categories
Uncategorized

Nxitoni, hapen regjistrimet e nëntorit!

Dëshironi të jetoni dhe punoni si infermier në Gjermani?
Atëherë mos e humbisni mundësinë të jeni pjesë e DEKRA Akademie Kosovë, për një të ardhme më të mirë, dhe karrierë të suksesshme.

DEKRA Akademie është një ndër ndërmarrjet më të suksesshme dhe më të zhvilluara arsimore në Gjermani sa i përket formimit profesional në fushën e infermierisë.

Aftësim dhe trajnim për çertifikim sipas normave ligjore të shtetit gjerman jua mundëson vetëm DEKRA Akademie në Kosovë.

Kush mund të regjistrohet?

Të gjithë infermierët e përgjithshëm ose të pediatrisë që plotësojnë këto kushtet:

Kanë mbaruar me sukses ose janë në përfundim të shkollës së mesme të mjekësisë,
Kanë mbaruar me sukses ose janë në përfundim të studimeve bachelor të Infermierisë,
Kanë një licencë infermierie ose janë duke ndjekur praktikën për Licencim pas studimeve të shkollës së mesme ose bachelor.
Regjistrimet e grupeve të nëntorit janë hapur në Prishtinë, Mitrovicë, Pejë, Prizren, Ferizaj, Gjilan dhe Gjakovë.
Juve ju mjafton të zgjidhni orarin që ju përshtatet nga e hëna deri të premten;

Categories
Uncategorized

IPKO sjell oferta promocionale të parezistueshme në këtë Black Friday

Prishtinë – 12 nëntor 2021 – IPKO ka përgatitur oferta të parezistueshme për pakot e DTV dhe Internet, për këtë Black Friday.

Të gjithë mund t’i bashkohen familjes së madhe IPKO, prej mbi 100 mijë klientësh, duke përfituar nga ofertat më të mira promocionale, të disponueshme për një periudhë të kufizuar kohore.

Klientët mund të zgjedhin pakon Family HD me mbi 140 kanale dhe internet broadband, me ofertë speciale prej vetëm 15 euro në muaj ose pakon Premium HD me mbi 150 kanale dhe internet broadband, për vetëm 18 euro në muaj.

IPKO ofron internetin më të qëndrueshëm në vend, si dhe platformën më të pasur televizive me ekskluzivitet të transmetimit të disa prej ndeshjeve më të rëndësishme sportive, serialeve, filmave, dokumentarëve dhe programeve për fëmijë.

Përfitoni nga këto oferta fantastike këtë Black Friday dhe bëhuni pjesë e familjes së madhe IPKO.

Këto oferta janë të kufizuara, ndaj mos e humbisni mundësinë. Për më shumë informacion, ju lutemi vizitoni www.ipko.com.

Categories
Uncategorized

Ndryshime te Prishtina, Zekirija Ramadani largohet nga posti i trajnerit


Ndeshjen e fundit Prishtina barazoi me Gjilanin si mysafir edhe pse kishte epërsinë dhe një lojtar më shumë në fushë.
Ndeshjen e fundit Prishtina barazoi me Gjilanin si mysafir edhe pse kishte epërsinë dhe një lojtar më shumë në fushë.

Ramadani më parë ka qenë trajner te Trepça ’89 dhe Feronikeli, ku po ashtu e ka fituar titullin e kampionit./
Ndeshjen e fundit Prishtina barazoi me Gjilanin si mysafir edhe pse kishte epërsinë dhe një lojtar më shumë në fushë.

Ramadani më parë ka qenë trajner te Trepça ’89 dhe Feronikeli, ku po ashtu e ka fituar titullin e kampionit./
Ramadani më parë ka qenë trajner te Trepça ’89 dhe Feronikeli, ku po ashtu e ka fituar titullin e kampionit./

Categories
ShowBiz

Elkizi – Episodi 3 – Pjesa 3

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 1

Sa i përket serialit “Elkizi ”, ky serial transmetohet të shtunen në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 1 të serialit shumë të shikuar “Elkizi.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Elkizi’ transmetohet te shtunen ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2:

Categories
ShowBiz

Elkizi – Episodi 3 – Pjesa 2

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 1

Sa i përket serialit “Elkizi ”, ky serial transmetohet të shtunen në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 1 të serialit shumë të shikuar “Elkizi.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Elkizi’ transmetohet te shtunen ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2:

Categories
lajm

Komandanti Koshares për herë të parë zbulon marrëveshjen që kishte me Nasim Haradinajn e Agim Ramadanin! (VIDEO)

Në emisioni “Kojshia show”, këtë javë mysafir ishte komandanti i Koshares, Rrustem Berisha.

Ai, në këtë emision ka zbuluar për herët të parë marrëveshjen që kishte me Nasim Haradinajn e Agim Ramadanin.

Ndiqeni minutën e 9:30 te emisionit për të mësuar se cila ishte marrëveshja

Categories
lajm

Qytetari në Skënderaj nuk përmbahet, Sami Lushtakun e krahason me Adem Jasharin (VIDEO)

Në pyetjen e emisionit #Gjesi se “Çka i bën të lumtur qytetarët e Skenderajt”, qytetarët kanë pasur përgjigje interesante

Një prej tyre ka deklaruar se të lumtur e bën nënkryetari i komunës, Sami Lushtaku, të cilin e ka quajtur kryetar.

“Jom i lumtur për kryetarin e Skenderajt, Sami Lushtakun, që e ka gëzu këtë vend edhe në luftë edhe këtu edhe të gjithë jemi me të. E do populli, e do Zoti, Samia është për te tanë, shumë e dojnë, si me u çu Adem Jashari…Allahu nalt, Samia është këtu edhe u kry puna, gjithçka e kemi Saminë, gjithçka…”, ka deklaruar ai.