Categories
ShowBiz

MIKU I SHPISË ( bazuar në ngjarje të vërtetë )

Kosovë, viti 1994. Koha e okupimit serb. Policët serbë gjejnè një mënyrë tinzare për ti përqarë dhe hasmuar mes veti fshatarët shqiptarë. E ata vet shtiren të pafajshëm dhe naivë…

Okupimi kishte kapluar gjithë territorin tonë, policia serbe si gjithnjë punonte për dëmtimin dhe përqarjen e Shqiptarëve.

Kësaj radhe një fat të keq pati Mixha Ramadan i cili u detyrua të hipte në makinën e policisë serbe, dhe ti dërgonte ata tek shtëpia e miëqve të tij.

Serbët ia montuan një rast gjoja se ai i kishte spiunuar kushërirët e tij për a rmë mbajtje pa leje në shtëpinë e tyre.

Bastisja ndodhi, kushërirët e tij u arrestuan nga policia serbe.
Por ajo që la shenjë shumë vite pas l uftës ishte fakti se gjoja Ramadani u bë spiun i miqëve të tij.

Turpi po e përcillte gjatë gjithë jetës së tij, deri sa u vërtetua pafajësia e tij.

Për më shumë ndiqeni videon:

Categories
ShowBiz

Arjan Konomi me lot në sy tregon si e strehoi Albin Kurti në një familje në Prishtinë gjatë luftës (VIDEO)

Arjan Konomi, opinionisti i emisionit më të ndjekur në Shqipëri, “Përputhen” që në Top Chanel ishte mysafir këtë të diel në emisionin shumë të shikuar në Kosovë, Kojshia Show.

Ai në këtë emision rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë sa kishte punuar si gazetar për mediat italiane dhe se kishte bërë shkrimin e parë në një media ndërkombëtare për UÇK-në.

Ai tregon me lot në sy kur kishte pasur një incident dhe se si Albin Kurti ia kishte shpëtuar jetën.

Për më shumë detaje se si kishte ndodhur ngjarja, shikone në minutën e 45:00 të emisionit.

Categories
ShowBiz

Përrallë Ishulli – Episodi 20 – Pjesa 4

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 20

Sa i përket serialit “Përrallë Ishulli”, ky serial transmetohet të marten në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 19 të serialit shumë të shikuar “Përrallë Ishulli”.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Nese keni probleme me serialin ju lutem na shkruani me mesazh ne faqen tone ne Facebook.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Përrallë Ishulli’ transmetohet te marten ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2:

Categories
ShowBiz

72 vjeçari kosovar që habit me akrobacionet ne studio (VIDEO)

Një 72-vjeçar i ftuar në “Kosovë Show”, ka shpërfaqur aftësitë e tij fizike edhe përkundër moshës që ka.

Siç i referohej moderatori i emisionit “Baci Musë”, teksa ngjitej shkallëve në studio ka thënë se “këtë se s’ta bëjë llaf”.

Tutje, ai tha se mund të ngjitej deri në “tavan”.

Derisa bënte akrobacione në studio ai tha se është 72-vjeçar, por moderatori i tha se për aftësitë që i ka ngjan shumë më i ri.

Categories
ShowBiz

Përrallë Ishulli – Episodi 20 – Pjesa 3

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 20

Sa i përket serialit “Përrallë Ishulli”, ky serial transmetohet të marten në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 20 të serialit shumë të shikuar “Përrallë Ishulli”.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Nese keni probleme me serialin ju lutem na shkruani me mesazh ne faqen tone ne Facebook.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Përrallë Ishulli’ transmetohet te marten ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2:

Categories
ShowBiz

Përrallë Ishulli – Episodi 20 – Pjesa 2

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 20

Sa i përket serialit “Përrallë Ishulli”, ky serial transmetohet të marten në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 19 të serialit shumë të shikuar “Përrallë Ishulli”.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Nese keni probleme me serialin ju lutem na shkruani me mesazh ne faqen tone ne Facebook.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Përrallë Ishulli’ transmetohet te marten ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2:

Categories
ShowBiz

Sakrifica e Lolës për dashurinë: Hoqa dorë nga ëndrrat e mia për Dautin (FOTO)

Lola Haradinaj sot ka bërë një rrëfim interesant për jetën private.

Ajo ka treguar se si ka sakrifikuar për dashurinë duke hequr dorë nga ëndrra për t’u bërë këngëtare, shkruan Indeksonline.

Gjatë rrëfimit në emisionin “EDiell”, Lola theksoi se nuk ishte pjesa e xhelozie, por që ka ditur statusin e bashkëshortit dhe për këtë arsye ka hequr dorë.

“Kam qenë goca më e vogla në familje, jam rritur e përkëdhelur duke qenë si më e vogla, kam ndjekur shkolla muzike, shkolla baleti, shkolla për piano sepse ëndërroja që një ditë të bëhesha artiste e të këndoja dhe jam bërë deri diku por që tani kam një status tjetër që mar përgjegjësi për atë se çfarë përfaqësoj. Kur unë filloja të këndoja dola edhe në skenë, Dauti bashkëshorti im më ka parë nëpërmjet ekranit edhe duke kënduar edhe duke prezantuar, duke qenë pjesë e televizionit. Kur unë fillova të krijoi një lidhje dhe pretendoja të martohesha me të, të krijoja një familje ai nuk është se e kishte me shumë qef punën e këndimit, gjë që unë në atë kohë si 18 vjeçare që isha e doja shumë. Por, unë hoqa dorë nga muzika për Dautin. Nuk është xhelozi as fanatizëm por e kam respektuar dëshirën që unë më të mos jem pjesë e këndimit duke e ditur statusin që ai ka”, tha ajo./Indeksonline/

Categories
ShowBiz

Përrallë Ishulli – Episodi 20 – Pjesa 1

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 20

Sa i përket serialit “Përrallë Ishulli”, ky serial transmetohet të marten në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 19 të serialit shumë të shikuar “Përrallë Ishulli”.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Nese keni probleme me serialin ju lutem na shkruani me mesazh ne faqen tone ne Facebook.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Përrallë Ishulli’ transmetohet te marten ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2:

Categories
ShowBiz

A e dini vajzen e cilit politikan të njohur e ka për grua Longari? (FOTO)

Ilir Prapashtica është aktori i njohur kosovar, i përfshirë në shumë projekte të ndryshme televizive, shkruan “Kosovarja”.

Popullariteti i erdhi nga seriali i njohur vendor “Familja Moderne”, ku ai luajti rolin legjendar të Longarit.

Tutje, aktori u përfshi edhe në shumë prodhime të tjera televizive, kryesisht në seriale të zhanrit komedi.

E, vitet e fundit ka dalë më në pah edhe jeta private e aktorit. Në një postim të fundit, ai shihet nën shoqërinë e bashkëshortes, që është vajza e ish kryeparlamentarit Nexhat Daci.

Categories
ShowBiz

Elkizi – Episodi 1 – Pjesa 3

Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.

Më poshtë e gjeni episodin 1

Sa i përket serialit “Elkizi ”, ky serial transmetohet të shtunen në televizionin turk, ndërsa brenda një kohe të shkurtër bëhet përkthimi në shqip dhe publikohet në faqën tonë.

Më poshtë ju sjellim episodin 1 të serialit shumë të shikuar “Elkizi.

Në faqën ‘Seriale Turke – shqip’ mund të gjeni edhe shumë seriale tjera me përkthim shqip të cilat transmetohen krejtësisht falas.

Nëse video nuk hapet ju lutëm na shkruani mesazh në facebook dhe mënjëherë do iu përgjigjemi dhe do iu ndihmojmë në problemin tuaj.

Mos harroni ti merrni njoftimet per cdo episod te re nga faqja jone:

Seriali shumë i shikuar ‘Elkizi’ transmetohet te shtunen ne televizionin turk ndersa të në një kohë të shkurë bëhet përkhtimi dhe publikohet ne faqen tone me perkthim shqip në 3, 4 ose 5 pjesë

Ju dëshirojmë shikim të këndshëm:

Opsioni 1:

opsioni 2: