Categories
Uncategorized

U bë i njohur në rrjetet sociale pas videos ku filmonte lagjen në Itali, e pabe sueshme cfare i ka ndodhur sot shqiptarit

Pothuajse një vit më parë, në Facebook u publikua video e dy shqiptarëve në Itali të cilët filmonin lagjen, por një italian mendoi se ata po shikonin shtëpitë për t’i vjedhur.

Njëri prej tyre thotë se nuk kishte asnjë shqetësim të tillë, dhe përdor termin “shëtito” për të treguar se thjesht po shëtisnin dhe po filmojnë rrugët.

Por nga termi “shëtito”, ky shqiptar u bë hit në rrjetet sociale. Ai është Besmir Balla, i cili sot ka ardhur në studion e “Ka një mesazh për ty” në emisionin E Diela Shqiptare në Tv Klan.

Besmiri ka treguar të gjithë historinë çfarë ndodhi në Itali, përse po filmonin në lagje dhe si u bë popullor në rrjetet sociale.

“Unë quhem Besmir Balla. Jam i martuar, kam 2 fëmijë si engjëj i kam. Vërtetë në Itali kam shkuar për të punuar për të mbajtur familjen. Nuk kam shkuar për të bërë video apo si e ka marrë gjithë Shqipëria, dhe kjo pak a shumë ka ndikuar tek familja ime. Kjo video ka qenë në vitin që lamë pas, në Prill. Ne punonim në ndërtim. Kolegu im bënte një video për t’ia çuar familjes së vetë se kishte dalë, po bënte një video dhe ne kishim ecur shumë”.

Ardit Gjebrea: Pra ju bënit video me shtëpi të bukura dhe ja u çonit familjeve…

Besmiri: Jo shtëpi të bukura. Ne kishim ecur gjatë gjithë rrugës për të parë ambientin, rrugët, ishte pastërtia, rregulli…

Ardit Gjebrea: Domethënë, çdo gjë që ndodhte në Itali ju e xhironit dhe thonit sa bukur është këtu, e shikoni sa pastër, ja sa të bukura janë shtëpitë, ja rruga, ja shatërvani.

Besmiri: Po, edhe donte t’ia çonte ai vetë familjes së vetë. Edhe e morëm me sportivitet. Kur vij në darkë në shtëpi, na thotë pronari që ju kemi parë në televizor në një DJ italian. Ky personi që na bëri videon ishte vetëm, ishte me makinë dhe ne e pamë, i thashë kolegut tim mos e mbyll videon po mbaje se mos na marrin për hajdutë.

Sepse 3 muaj kishim që kishim hyrë në Itali dhe vërtetë nuk e dija italishten, se në shtëpi me shqiptarë, në punë me shqiptarë, xhiron me shqiptarë, por për të mos hapur probleme, i thashë mbaje telefonin. Po vinte me makinë ai zotëria, kaluam afër shtëpisë së atij me telefon edhe thotë përse e filmuat shtëpinë?

Edhe e kishte telefonin në dorë vetë ai. Për të mos e lëmë vetëm, m’u kujtua “tutti” edhe përputha “shëtito”. Kjo u bë, “shëtito”, si batutë humori. Por ama ishte pjesa që po bëjmë xhiro, nuk ka lidhje me hajdutllikun. Unë jam një familjar i rregullt. U bë video në Prill, shoku im erdhi në Shqipëri kurse unë erdha në fund të Korrikut, sepse po më thoshte hajde në Shqipëri, të kërkojnë gazetat, të kërkojnë studiot.

Unë nuk jam tip që dal shumë nëpër këto emisione apo nëpër video. Nuk erdha se më vr iste pak ndërgjegjia. Shkoj ky muhabet, u bë e madhe, e mora me sportivitet sepse nuk do merrem me lloj-lloj njerëzish.

Ardit Gjebrea: Cili ishte reagimi i njerëzve?

Besmiri: Reagimi i njerëzve gjithmonë ka qenë për punë hajdutlliku. Domethënë “shëtito” filmojmë shtëpira ditën dhe vjedhim natën. Por jo nuk është e vertetë. Ai djali ka dy fëmijë, është familjar i rregullt sikur jam edhe unë, shikojmë punën tonë, punojmë me djersën e ballit, nuk i biem në qafë askujt. Ngaqë s’kemi krah, nuk i kam hyrë kësaj pune për të marrë një avokat për dëm moral të personalitetit, d ëm familjar.

Categories
Historia Uncategorized

“E strehoi në shtëpi, i dha bukë dhe veshje. Por ajo i mori burrin…”. Historia sho kuese te Arditi qe i la pa fjale shqiptaret

Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare” vijoi me ritransmetimin e historisë së jetës së Verës, protagoniste edhe në pjesën e parë të rubrikës dhe marrëdhënies së veçantë me djalin e saj. Vera ka kaluar një jetë plot pengesa dhe ngjarje që kanë shënjuar jetën e saj.

Ja si Vera tregon historinë e jetës së saj: Më fejuan prindërit që në moshë të vogël. U njoha me burrin në moshën 14 vjeçe dhe ai më mbushi mendjen më rrëm beu. Unë me origjinë jam nga fshati Ndroq i Tiranës, dhe u martova në fshatin Romanat të Durrësit. Jetuam 17 vjet bashkë. Nga kjo martesë erdhën 3 fëmijë të mrekullueshëm. Kishim vështirësi dhe vuajtje megjithatë ia dilnim për bukuri. Ish bashkëshorti im ishte hidraulik. Ai njihet me një familje që ishte zhvendosur nga Kukësi në Durrës, jetonin pranë nesh.

Në bisedë e sipër ata i flasin për vajzën e tyre e cila ishte martuar prej një viti dhe jetonte në një fshat të thellë në Kukës. Duke qenë se ne ishim shumë të dhimbsur nga natyra, burri im propozoi që ta merrte çiftin duke iu ofruar të qëndronte në një dhomat e shtëpisë që kishte familja e tij. Unë e pranova këtë gjë. Ata erdhën, ishin të dy të rinj. Sapo ishin martuar. Unë isha 30 vjeçe, burri im 40. Vajza që ne strehuam 20 vjeçe. Gjithçka shkonte shumë mirë në fillim, pastaj im shoq nisi të shkonte shumë shpesh tek ata. Burrin e asaj e largonte me punë diku ndërsa shkonte qëndronte gjithë ditën te shtëpia e asaj. Ai ishte një bashkëshort shumë i mirë më përpara, por ndryshoi. Të gjithë më thonin që ai nuk ishte besnik ndaj meje, por i kundërshtoja, pasi besoja tek ai.

Pastaj e pyeta, i thashë “është e vërtetë që ti më tr adhton”? I thashë që nëse është e vërtetë mund të shkonte të jetonte me atë, sepse nuk doja të isha në një situatë të tillë. Ai më në fund e pranoi që më tra dhtonte. I thashë përsëri që mund të largohej me atë, por i kërkova që të mbaja fëmijët. Ai u nda nga unë ndërkohë që edhe gruaja me të cilën më tr adhtonte u nda nga i shoqi. Mirëpo nuk pranoi të më linte fëmijët. Kam vuajtur tej mase për t’i marrë të tre, po arrita të mbaj me vete, vetëm djalin e vogël, Gertianin. Nuk donte të më linte asnjë pjesë nga pasuria. Kam hequr vuajtje dhe tortura të tmerrshme nga ish burri im.

Vera ka ardhur në studion e “Ka një mesazh për ty” për t’i dhënë një mesazh djalit të saj Gertit me të cilin jeton. Ai ka fituar lotarinë amerikane dhe dëshiron të shkojë atje bashkë me familjen e tij dhe nënën.

Gerti ka ardhur në studio me bashkëshorten dhe vajzën e tij. Në ekranin e murit që i ndan shfaqen Vera dhe Eqeremi.

Vera: Ju jeni engjëjt e mi. Ti je gjithçka për mamin tënd. S’je ndarë asnjë sekondë me mamin tënd. Mami të uron rrugë të mbarë dhe mos e kthej më kokën pas. Unë do jetoj me Eqeremin sepse gjithë ato mirësi që ka bërë Eqeremi për ne, unë nuk i harroj kurrë.

Gerti: I kam thënë mamasë që kur më doli llotaria, i kam thënë nëse ajo nuk dëshiron që unë të iki, unë atëherë nuk iki. Unë do shkoj por nuk do jem me mendje të qetë. Mamaja ime është kryesorja në jetën time.

Ashtu siç tha edhe drejtuesi i emisionit Gjebrea, si një film i bukur por i vërtetë mbyllet edhe pjesa e dytë e “Ka një mesazh për ty”.

Categories
Uncategorized

34 vjeçarja që ka f jetur me shumë burra tregon kush janë më dobët në krevat të pasurit apo të varfërit

Thonë se paratë nuk mund ta blejnë dashurinë. E këtë më së miri e dëshmon Jana Hocking.

Gruaja 34-vjeçare thotë se burrat e pasur janë “të dobët”.

Përgjatë një shkrimi, autorja pranoi se kishte dalë në takim me “burra me stabilitet financar”, duke iu referuar një rasti konkret: me një burrë “që kishte shtëpi të mrekullueshme” dhe “një Range Rover të bukur”.

Përkundër të gjitha të mirave që ia kishte ofruar, pas përvojash të shumta me burrat e pasur, ajo vendosi, sipas saj, të hiqte dorë nga “jeta e rehatshme”.

Përkundër se nuk ka stabilitet financiar, Hocking shprehet se “është e lumtur për vendimin që ka marrë”. Sipas saj më të mirë në krevat janë burrat e varfër.

Categories
Uncategorized

Horoskopi javor nga Paolo Fox(11 deri 17 tetor 2021)

Po vjen java e dytë e tetorit: i kemi thënë mirupafshim verës, temperaturave të ngrohta dhe pritet që së shpejti të ftohtit të arrijë.

A jeni gati për këtë ndryshim?

A jeni kurioz të dini se si do të kalojnë këto 7 ditë të ardhshme? A do të jetë dikush me fat në dashuri mes jush? Dhe a do të jetë dikush nga ju që do të marrë ndonjë propozim të mirë për një vend pune?

Mjaft me pyetjet, këtu jeni në vendin e duhur: na duhet vetëm të zbulojmë gjithçka me parashikimet e Paolo Fox që meganews.al jua sjell më poshtë për të 12 shenjat e zodiakut.

Sepse këtu është takimi më i shumëpritur i javës, horoskopi javor i Paolo Fox astrologut më të dashur në Itali, i cili do të zbulojë atë që parashikojnë yjet për 7 ditët në vijim. Pra, le të shohim se çfarë na pret nga 11 deri më 17 tetor 2021

Dashi

Tre yje për Dashin. Jo keq këtë javë për dashurinë: ndjenjat zgjohen dhe kulmi do të arrihet të Dielën. Mundohuni të bëni atë që mundeni, lëreni veten të shkojë edhe nëse do të jetë vetëm një takim i rastit. Në punë, nuk keni pse të shpërqendroheni: jeni pak në ankth, jeni duke pritur për rezultate që nuk arrijnë dhe kjo ju shqetëson. Disa vendime të marra gjatë verës tani mund të mos kenë rëndësi, kështu që le të vazhdojmë dhe të fillojmë nga e para!

Demi

Pesë yje për Demin. Venusi nuk është më në kah të kundërt me shenjën tuaj të zodiakut dhe në dashuri tani është koha për të buzëqeshur.

Favorizoni takimet e reja, së shpejti do të përjetoni disa emocione të mira (veçanërisht kushtojini vëmendje ditës së martë).

Ekziston një harmoni e madhe me njohjet e vjetra dhe të reja, ju takon vetëm të kuptoni se në cilën rrugë të shkoni. Paolo Fox: Unë rekomandoj të bëni kujdes të enjten.

Në punë, ka shumë shpenzime dhe meqenëse gjithmonë dëshironi të mbani frenat për kontrollin e situatës, bëjeni prapë. Por mos kini frikë: në pak muaj nuk do të ketë më siklete dhe mund të filloni përsëri me projekte të reja!

Binjakët

Katër yje për Binjakët. Venusi është kundër, ju po përjetoni një histori dashurie disi të paqartë: mbase mendoni se keni dhënë shumë dhe keni marrë pak.

Mundohuni të shmangni diskutimet të Dielën sepse Hëna do të jetë në kah të kundërt dhe aspak favorizuese për ju.

Por mos u shqetësoni: nga java e ardhshme gjithçka do të kthehet në vendin e vet dhe ju takon juve të vendosni se çfarë doni të bëni.

Në punë, do të mund të keni vënë gjërat në vijë dhe gjatë fundjavës së ardhshme ka mundësi të mira për të shfrytëzuar frytin e mundimit duke pushuar me tepri.

Keni ide të mira, jeni shumë krijues dhe Mërkuri, veçanërisht në mes të javës, do të jetë në anën tuaj. Çfarë mund të kërkoni më shumë nga jeta?

Gaforrja

Katër yje për shenjën e Gaforres.

Në dashuri, historitë e lindura kohët e fundit janë zhytur në një udhëkryq, ju po i vini në provë ato (madje edhe tek disa ku janë thjesht marrëdhënie miqësore).

Po përpiqeni të kuptoni dikë, të kapni qëllimet e tij dhe ende nuk është e qartë si do t’ia dilni.

Keni forcë argumenti veçanërisht të martën kur do të jeni bindës, ndërsa të enjten do të jeni më të relaksuar dhe gjërat duket të shkojnë më mirë.

Në punë, javët e fundit kanë qenë të vështira, por gjysma e dytë e tetorit do të jetë një periudhë e gjitha në anën tuaj.

Kujdes nga debatet: shumë njerëz nuk e kuptojnë mënyrën tuaj të të folurit, por përpiquni të mos ktheheni gjithmonë në të kaluarën kur flisni me njerëz për të tashmen. Thjesht nuk ju ndihmon!

Luani

Katër yje për Luanin.

Venusi është në anën tuaj dhe e diela 17 do të jetë një ditë e veçantë për të takuar njerëz të rinj.

Historitë që kanë përfunduar keq nuk mund të rikuperohen, por qielli është premtues dhe juve ju mbetet vetëm që të përfshiheni. Emocione të reja po vijnë.

Në punë, Saturni është në disavantazh ndaj jush dhe sjell ndryshime. Megjithatë ju jeni një person i guximshëm, dini si të silleni me të rejat që përballeni. Kujdes sepse e hëna do të jetë një ditë e ngarkuar!

Virgjëresha

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës.

Në dashuri mund të përjetoni shumë tensione, në këtë pikë ju volit që më mirë të mos merreni me të kaluarën.

Nëse jetoni një histori, duhet ta pranoni ashtu siç është: lëreni veten të udhëhiqet nga instinkti, edhe nëse është e vështirë për ju, sepse jeni shumë racional dhe gjithmonë dëshironi të mendoheni mirë para se të ndërmerrni çdo hap.

Në punë, fillimi i javës do të jetë i rëndë, bëni më mirë atë që është e nevojshme në rutinën e përditshme të punës që merreni.

Do të ndaloni së reflektuari dhe do të përpiqeni të zhvilloni strategjitë më të mira për të ardhmen!

Peshorja

Pesë yje për shenjën e Peshores.

Në dashuri nuk është koha për të ndaluar së kërkuari, përkundrazi. Venusi është në anën tuaj, Dielli është në shenjën tuaj: çfarë mund të kërkoni më shumë?

Nuk ju mungon sharmi dhe mund të keni takime vërtet të veçanta: periudha është e mrekullueshme për ata që duan të lidhen me dikë. Por mjaft më me ndrojtje!

Në punë, yjet ndihmojnë njerëzit kreativë dhe ata që punojnë në kontakt me publikun.

Një ide e mirë mund të lindë të hënën ose të enjten, por të martën mund të ketë një rënie që duhet adresuar. Pa merak se gjithçka zgjidhet!

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit.

Lëreni veten të shkoni pas gjërave që rrjedhin dhe bashkohuni pa shumë frikë me miqtë e lindur në javët e fundit.

Saturni është disonant dhe nuk do t’ju lërë të braktisni veten: shpesh keni takuar një person të këndshëm, por keni pasur frikë të përfshiheni shumë për të krijuar lidhje me ta.

Në punë, mund të jeni duke bërë gjëra të ndryshme nga ato që jeni marrë në të kaluarën: keni kërkuar ndryshimin, por tani duhet kohë për t’u përshtatur.

Kujdes për çështjet ligjore, deri në dhjetor është më mirë të mos bëni ndonjë gabim!

Shigjetari

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit.

Lajm i mirë për dashurinë: Venusi është në shenjën tuaj dhe qielli jep një sinjal të mirë për ata që kërkojnë një histori të re.

Edhe një aventurë mund t’ju japë emocione të bukura: të Dielën 17, Hëna dhe Venusi do të jenë në shenjën e Shigjetarit, por edhe të enjten yjet janë në anën tuaj. Me pak fjalë, çfarë mund të kërkoni më shumë?

Në punë, kërkoni një shpagim. Sepse ju, (ndoshta) në diçka keni shkuar shumë larg.

Ata që kanë pasur vështirësi financiare ose ligjore tani mund të marrin zgjidhje duke kontaktuar një ekspert.

Yjet janë pozitivë, ju mund të bëni kërkesa tamam sikur t’ju ftojnë: Më thuaj një dëshirë!

Bricjapi

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit.

Nëse jeni beqarë, filloni të njihni më shumë njerëz, duke e lënë veten të shkojë pas rrjedhës së njohjeve të reja.

Kjo ndodh sepse në Nëntor Venusi do të jetë në anën tuaj dhe të gjitha historitë që dalin tani, edhe nëse duken të brishta në fillim, do të bëhen të rëndësishme në të ardhmen.

Hëna të martën kalon në shenjën tuaj dhe është dita e duhur për të takuar njerëz të rinj, shumë intrigues.

Në punë, nuk ka ekuilibër sepse keni krijuar bindjen se po bëni shumë dhe po fitoni pak.

Mos lini t’ju ikin nga sytë perspektivat, rezultatet në Nëntor nuk do të mungojnë!

Ujori

Pesë yje për Ujorin.

Venusi dhe Jupiteri janë në anën tuaj dhe kjo javë në dashuri është premtuese: përpiquni të kultivoni miqësi të reja, të lini veten të hidhet pas mundësive për takime dhe njohje të reja.

Por mbani parasysh: edhe marrëdhëniet rastësore nuk janë të këqija, megjithatë, nga ana tjetër duhet të mendoheni mirë para se të lidheni me dikë.

E enjtja do të jetë dita më pasionante e javës.

Në punë, kjo javë është pozitive dhe ata që janë në kontakt me publikun duhet të përfitojnë nga tranziti i ri pozitiv i Venusit.

Jeni energjik, më shumë se zakonisht!

Peshqit

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve.

Kushdo që ka përjetuar një krizë në fillim të gushtit tani duhet të përpiqet ta kapërcejë atë, për të shkuar më tej, për të ecur përpara.

Keni bashkëpunim me një person, kjo është arsyeja pse jeni të qetë, por diçka ende ju mundon, ndaj përpiquni të mos mendoni shumë për të kaluarën, veçanërisht të Dielën. Ndoshta jeni zhgënjyer nga dikush? E pra, ju e dini pse keni ndjenja të çuditshme.

Në punë duhet të gjeni qetësi dhe muaji tetor do ju ndihmojë. Gjithçka fillon pak ngadalë dhe mes të hënës dhe të mërkurës duhet të përballeni me disa probleme, por kokën lart dhe gjithçka do të zgjidhet!

Categories
Uncategorized

‘Shtang’ Ilir Shaqiri: “Nisi si një lojë, kam tra dhëtuar gruan per 3 vite”

Ai rrëfeu një prej momenteve më të vështira të jetës së tij. Iliri tregoi se vite më parë, e kishte tr adhtuar gruan dhe kishte rr ezikuar të humbiste familjen e tij.

“Ishte një histori që nisi si një lojë. Luajtëm aq shumë sa u futa në një labirint. Gruas i thashë se do të largohem nga shtëpia derisa të vendoset përfundimisht ç’do të bëjmë. Do humbisja gjithçka nga ajo gjë”, tregoi balerini.

Më tej, ai tregoi se fatmirësisht pati mirëkuptimin e gruas dhe vajza e tyre nuk mori vesh asgjë, derisa martesa u stabilizua dhe ata arritën të shpëtonin marrëdhënien e tyre.

Mes konkurentëve në BB VIP ndodhet edhe balerini i famshëm, Ilir Shaqiri.

Ai rrëfeu një prej momenteve më të vështira të jetës së tij. Iliri tregoi se vite më parë, e kishte tr adhtuar gruan dhe kishte rre zikuar të humbiste familjen e tij.

“Ishte një histori që nisi si një lojë. Luajtëm aq shumë sa u futa në një labirint. Gruas i thashë se do të largohem nga shtëpia derisa të vendoset përfundimisht ç’do të bëjmë. Do humbisja gjithçka nga ajo gjë”, tregoi balerini.

Më tej, ai tregoi se fatmirësisht pati mirëkuptimin e gruas dhe vajza e tyre nuk mori vesh asgjë, derisa martesa u stabilizua dhe ata arritën të shpëtonin marrëdhënien e tyre.

Categories
Uncategorized

I fundit! Sh err i madh në Tiranë, 4 të pla gosur

Një k onflikt është regjistruar mëngjesin e sotëm te shkolla ‘Çajupi’ në kryeqytet. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se në ko nflikt, ku janë përdorur dhe sende të forta, janë përfshirë disa qytetarë, ndërkohë që 4 prej tyre kanë përfunduar të pl agosur në spital.

Po ashtu mësohet se një prej tyre ka nxjerrë a r mën dhe ka q ël luar në ajër.

Policia ndodhet në vendngjarje. Mes të tjerash bëhet e ditur se sh e rri i dh u n shëm nuk ka lidhje me shkollën, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që çuan në përleshjen e dh u n shme. Ndërkohë, është sek uestruar një a r m ë zjarri pistoletë, ndërsa dy persona janë shoqëruar ne komisariat.

(BalkanWeb)

Categories
Uncategorized

-1 gradë, shi dhe dëborë, meteorologia: Kjo do jete dita më e ftohtë, ja kur do të përmirësohet moti

I gjithë territori i Shqipërisë u përfshi prej mbrëmjes së djeshme deri në mëngjesin e sotëm nga reshje të dendura shiu, të shoqëruara me rrebeshe në disa zona. Meteorologia Adiola Bami nga “MeteoAlb” u shpreh për Abcnews.al se e gjithë java që sapo ka nisur do të jetë me kushte të tilla, reshje shiu, dëbore dhe ulje temperaturash, që në zonat malore do të zbresin deri në -1 gradë. E premtja dhe fundjava përmirësojnë disi kushtet atmosferike.

“Duke filluar nga mbrëmja e djeshme dhe deri në mëngjesin e ditës së sotme, territori shqiptar ka pasur sasi të konsiderueshme të reshjeve të shiut, më të dukshme në zonat jugore. Herë pas here reshjet kanë qenë në formën e rrebesheve.

Pritet përmirësim gjatë orëve të paradites sot në zonat e ulëta dhe perëndimore, ndërsa mbetet reshjet e pakta në zonat lindore. Reshjet e pakta mbeten në ditët e para të javës, por dita e enjte na sjell një sërish një sistem të dendur me vranësira duke sjellë rrebeshe shiu. E premtja dhe fundjava përmirësojnë disi kushtet atmosferike, pasi sasia e reshjeve gjatë të premtes dhe fundjavës do të jenë më të pakët.

Përsa i përket temperaturave të ajrit, mëngjesi i sotëm ka shënuar rënie duke bërë që vlerat minimale të zbresin në 4 gradë në zonat malore, ndërsa vlerat maksimale parashikohen 21-22 gradë. Nga e marta dhe në vijim presim rënie të djeshme duke bërë që mëngjesi i enjtes dhe së premtes termometri në zonat malore zbret në -1 gradë, ndërsa maksimumi parashikohet jo më shumë se 20-21 gradë.

Gjatë ditës së enjte natën presim që të shfaqen reshjet e dëborës në lartësi mbi 1200-300 mbi nivelin e detit. Herë pas here gjatë mesditës dhe pasdites problematik do të jetë edhe parametri i erës, ku në det të hapur parashikohet të arrijë në 55 km/h.

Kosova dhe Maqedonia mbeten me rrebeshe shiu jo vetëm sot, por deri ditën e mërkurë. Ditën e enjte dhe të premten do të ketë rrebeshe shiu, nuk do të mungojnë edhe reshjet e dëborës. Fundjava përmirëson disi kushtet atmosferike. Edhe temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme duke bërë që termometri në Kosovë të zbresë në -2 gradë në zonat malore.

Në Maqedoni zbret maksimale priten deri në 15 gradë” tha Bami. I gjithë rajoni këtë javë është i përfshirë nga moti i keq, që në disa vende ka shkaktuar përmbytje

Categories
Arte Uncategorized

Edhe UFO-t na duheshin! Fotoja e kapur në Tiranë që po ç mend rrjetin

Një foto e bërë në Tiranë po bën xhiron e rrjetit. Në të shihet një objekt i paidentifikuar dhe cila ngjall një kureshtje shumë të madhe

Foton e ka h edhur në rrjetet sociale Florenc Lami dhe siç deklaron ai foto është bërë mëngjesin e parë nga djali i tij i vogël dhe nuk është montazh.

Pamjet janë mbi zonën e Kasharit shumë pranë Tiranës.

Categories
Uncategorized

Horoskopi për të hënën 11 Tetor 2021

Dashi

Në da shuri, harrojeni një lidhje që ka përfunduar, Venusi tani është i favorshëm për gjëra të reja. Në punë ka të ngjarë të ketë një dëshirë të madhe për ndryshim.

Demi

Në dashuri, armiqësia e fillimit të muajit po përfundon, dashuria po rimëkëmbet. Me përmirësimet e punës në horizont, pritet një rimëkëmbje edhe në biznes dhe në marrëdhënie.

Binjakët

Në dashuri përpiquni të shmangni konfliktet. Jo të gjithë çiftet janë në krizë, por mund të ketë edhe plane të dyta nga dikush që nuk do ta prisnit. Në punë, shtyni të gjitha angazhimet dhe detyrat që ju dhanë kohët e fundit, sepse këtë të hënë është më mirë të mos sforcoheni.

Gaforrja

Në dashuri, e hëna dhe ditët në vijim janë interesante. Nëse lind një histori e re ajo duhet të vazhdojë me guxim. Në punë një nervozizëm i caktuar dominon skenën, duhet të jeni të kujdesshëm në gjykimin e gjërave dhe përballimin e tyre.

Luani

Në dashuri, Hëna është e favorshme, takime të mundshme me një Dash ose një Shigjetar. Në punë nëse detyra juaj është një punë në shërbim, do të merrni komisione të kënaqshme.

Virgjëresha

Në dashuri kjo e hënë është një ditë plot nervozizëm, edhe për shkak të partnerit/es. Në punë, një provim ose test do të shkaktojë një tendosje në sistemin tuaj të vetëkontrollit.

Peshorja

Në dashuri, çiftet që kanë debatuar duhet të përfitojnë nga kjo ditë për të gjetur qetësinë. Në punë një ofertë e re do të vlerësohet. Mendoni me kujdes për të kaluarën tuaj dhe planet për të ecur përpara.

Akrepi

Në dashuri Hëna është e favorshme, por përpiquni të përballeni me një bisedë plot me kunja. Në punë, mos e nënvlerësoni hipotezën e ndryshimit dhe nëse kohët e fundit jeni në një ambient të ri, ka të ngjarë që t’ju duhet ta bëni të qartë rolin dhe pozicionin tuaj.

Shigjetari

Në dashuri, çiftet që kanë një lidhje të mirë do ta konsolidojnë atë. Për beqarët, dashuritë e reja po vijnë. Në punë dëshironi të keni gjithçka nën kontroll, por mësoni t’i besoni edhe bashkëpunëtorëve tuaj.

Bricjapi

Në dashuri, zemrat e vetmuara mund të zbulojnë një miqësi që do të bëhet diçka më shumë, por muajin e ardhshëm. Mos u shpërqendroni në punë, sepse lajme interesante janë në rrugë e sipër. Nëse punoni si punonjës, kini kujdes nga hyrje-daljet pa leje.

Ujori

Në dashuri është një ditë interesante që favorizon takime të reja. Në punë në këtë moment lodhja ndihet, bëni një pauzë pushimi dhe merruni me atë që ju pëlqen,  pa u mërzitur.

Peshqit

Në dashuri, nëse ka probleme me partnerin është më mirë t’i mbani për vete ose të flisni për to nga e marta. Në punë kjo ditë është e ngarkuar me stres që po mbretëron, nëse kohët e fundit keni sjellë në jetë një fëmijë ose keni lëvizur me shtëpi, jeni pak të shqetësuar për shpenzimet. /noa.al

Categories
Uncategorized

Këmbimi Valutor për ditën e sotme, cfare po ndodh me monedhat kryesore?

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit, dhe Paundit Britanik ndërkohë Euroja ka shënuar rritje.

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar:

Dollari: Blihet 104.5, Shitet 105.2

Euro: Blihet 121, Shitet 121.7

Paundi Britanik : Blihet 141.6, Shitet 142.6

Franga Zviceriane: Blihet 112.2, Shitet 113